Kiverco News

W pierwszym roku swojego funkcjonowania zakład Kiverco okazuje się “oparciem” dla Remondis w czasie pandemii COVID-19

W czasie obchodów pierwszej rocznicy oficjalnego otwarcia nowego rozwiązania recyklingowego Kiverco przez Remondis, dyrektor zarządzający Steve Patterson stwierdził, że nie przypuszczał, w jak dużym stopniu spółka będzie bazowała na tym zakładzie w ciągu pierwszych 12 miesięcy jego funkcjonowania, w następstwie kryzysu związanego z pandemią COVID-19.

„Nasz zakład Kiverco, który właśnie obchodził pierwszą rocznicę istnienia, zapewnił nam funkcjonowanie przez cały okres blokady. Zakład okazał się fundamentem pozwalającym nam przetrwać ten bardzo trudny czas; bazowaliśmy na nim, zapewniając niezbędne bieżące usługi naszym kluczowym klientom”, mówi Patterson. 

Jak wyjaśnia, oparcie działalności na zakładzie budowlanym i rozbiórkowym w Newcastle (pierwszym, jaki spółka założyła w Wielkiej Brytanii) wynikało nie tylko z wysoce zautomatyzowanej konstrukcji tego rozwiązania w zakresie recyklingu, ale i z solidności budynku i sprawdzonej niezawodności.

„Jednym z najważniejszych czynników, na których w głównej mierze skupiliśmy się korzystając z zakładu Kiverco w okresie blokady, była wysoce zautomatyzowana konstrukcja. Nie zawiera ona jednej dużej stacji sortowania, a biorąc pod uwagę, że i tak potrzebowaliśmy tylko kilku sortowaczy, można było łatwo dostosować pracę do zasad zachowywania dystansu społecznego”.

Jak dodaje, “Nie spodziewałem się, że w pierwszym roku funkcjonowania dojdzie do takiego precedensu i że zakład będzie musiał pracować na tak wysokich obrotach, z czym sobie jednak poradził. Niewątpliwie system przetwarza obecnie duże ilości materiałów i faktycznie był to swego rodzaju test dla tego zakładu. Pozwoliło to nam utrzymać działalność i prowadzić ją tak, by zapewnić utrzymanie poziomu naszych usług”.

Patrząc wstecz na pierwszy rok pracy nowego zakładu, Patterson stwierdza: “To niesamowite, że mieliśmy tak mało kontaktu z Kiverco. Tak naprawdę nie musieliśmy się z nimi kontaktować w żadnej sprawie, co jest dość nietypowe w przypadku nowego zakładu; było to więc dla mnie nowe doświadczenie. Zwykle z otwarciem zakładu wiąże się więcej problemów”.

Kiedy Remondis przejęła JBT, spółkę zarządzającą odpadami z siedzibą w Newcastle, obiekt miał ograniczone możliwości, bazował na pracy ręcznej i był nieefektywny.

Zgodnie z założeniami projektowymi zakład miał odznaczać się podwojeniem możliwości przetwarzania, przy jednoczesnej zdecydowanej poprawie jakości i zwiększeniu ilości odzyskiwanych materiałów i zredukowaniu pracy ręcznej do minimum, w celu obniżenia kosztów operacyjnych i zapewnienia zrównoważonego poziomu jakości.

Kiverco stworzyła wysoce zautomatyzowany zakład, w którym prace ręczne są mniej intensywne, bezpieczniejsze i prowadzone w zdrowszej atmosferze.

Dziś Remondis jest w stanie przetwarzać dwa razy więcej materiałów niż kiedyś, osiągając ponad 95% czystości – korzystając z zaledwie sześciu sortowaczy.

Dzięki temu Remondis rozszerzyła bazę swoich klientów, z możliwością podwojenia wydajności i świadczenia wysokiej jakości usług na rzecz lokalnych władz. Frakcja odpadów resztkowych została zmniejszona o ponad 10 procent, a produkty przetwarzania są wysyłane do wyższej klasy zastosowań końcowych.

Rozwiązanie Kiverco z zakresu recyklingu stanowi integrację całej gamy systemów sortowania, włącznie z ekranami, magnesami, separatorami gęstości oraz technologii sortowania w bliskiej podczerwieni. Rozwiązanie zostało stworzone do przetwarzania co najmniej 45 ton materiału na godzinę.

PAUL CAROLAN KivercoJak mówi Paul Carolan, dyrektor generalny Kiverco: „Bardzo ucieszył nas fakt, że wybrano nas do zaprojektowania i zbudowania tego flagowego rozwiązania w zakresie recyklingu dla lidera gospodarki odpadami, Remondis, oraz że zakład w tak dużym stopniu pomógł spółce w czasie tak trudnym dla naszej branży oraz ludzi na całym świecie”.

„Moim zdaniem pierwszy rok współpracy Kiverco i Remondis, jak również słowa Steve’a dowodzą, że w Kiverco nie rzucamy słów na wiatr – tworzymy dobry projekt, budujemy solidny obiekt i zawsze robimy to, co właściwe”.

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI UDZIELA:

Angela Madden

Dyrektor ds. Marketingu i PR

Angela.madden@kiverco.com

+ 44 (0) 7769 499 399

www.kiverco.com